גריל גז או גריל פחמים | הקרב על תואר הגריל המושלם

אינכם יודעים באיזה גריל הכי כדאי להשתמש? אתם עדיין מתלבטים אם לקנות גריל פחמים או גריל גז?
מאמר זה יעשה לכם סדר ויפרט לכם את כל החסרונות והיתרונות של גרילי הגז והפחם.

פיזור חום הגרילים:

פיזור החום בגריל הגז אחיד וטוב יותר. לעומת זאת, בגריל הפחמים יש צורך בהתעסקות יתרה עם הגחלים ונפנוף על מנת לשמור על פיזור החום בצורה טובה ואחידה.
כמו כן, לא תמיד מצליחים לשמור על פיזור החום בצורה אחידה ויעילה.

טעם וריח הבשר:

על טעם וריח בהחלט לא ניתן להתווכח.
עם זאת, ישנם הבדלים בטעם בין בשר שנצלה בגריל פחמים בהשוואה לגריל הגז.
הטענה הרווחת היא שגריל הפחמים הינו “אותנטי וטעים יותר”
חשוב לדעת שבשר שנצלה בגריל פחמים עלול לכלול טעמי לוואי של חומרי בערה ובמקרים יותר גרועים האפר נדבק לבשר. תופעות אלו אינן קורות כאשר משתמשים בגריל גז ועל כן גריל גז יכול למנוע תופעות אלו ולתת טעם טוב יותר לבשר. בנוסף לכך, השומנים שמטפטפים מהבשר מתאדים חזרה אל הבשר ונותנים לו טעם וארומה מצויינת.

ניידות הגרילים:

בניגוד לטענה הרווחת שגרילי גז אינם ניידים, כיום קיימים מגוון סוגים של גרילי גז ניידים וקלי משקל אשר ניתן לקחת אותם לכל מקום ללא כל בעיה. בנוסף לכך, אין צורך לסחוב פחמים בדומה לגריל הפחם.

מחיר הגרילים:

מחירים של רוב גרילי הפחם הינם זולים יותר מגרילי הגז.

חיסכון/איכות הסביבה:

הגז פולט פחות Co2 ולכן פחות מזהם את הסביבה, ולכן גרילי הגז הינם ידידותיים יותר לסביבה בהשוואה לגרילי הפחם.

תפעול ותחזוקה:

גריל הגז כולל מערכת ניקוז שומנים יעילה, הוא קל יותר להפעלה ואינו דורש התעסקות עם פחמים, נפנוף או שמירה מתמדת על פיזור החום וכתוצאה מכך הוא יותר נוח לתחזוק והפעלה.

ניקוי הגריל ומערכת ניקוז שומנים:

בגריל פחמים יש צורך במהלך השימוש לכבות את הפחמים ולהשליכם למקום שבו לא יוכלו להידלק שנית ויש צורך לנקות את האפר בגריל מהפחמים שכבו בזמן השימוש.
לעומת זאת, בגרילי הגז אין צורך להתעסק בפחמים ולנקותם במהלך השימוש. בנוסף לכך, גרילי הגז לרוב כוללים מערכות ניקוז שומנים יעילות שמטרתן לנקות את השומנים לאחר השימוש ולפלוט אותם החוצה.

בשורה התחתונה, נראה שגרילי הגז נוחים יותר להפעלה, קל יותר לנקותם, ניידים יותר, ידידותיים יותר לסביבה, ופיזור החום אחיד יותר.
מצד שני, מחירם של גרילי הפחם זול יותר משמעותית וחלק מהאנשים יעדיפו את גריל הפחמים ככל הנראה בגלל העדפות אישיות כגון טעם הבשר, התרגלות ומחיר זול יותר בהשוואה לגרילי הגז.

עדיין מבולבלים ואינכם יודעים באיזה גריל כדאי  להשתמש? – אל דאגה! פיתחנו עבורכם את גריל Weber performer gas 57 שיתן לכם ליהנות מההפעלה הקלה של גריל הגז ועדיין תוכלו ליהנות מהטעם ומהניחוח של גריל הפחמים האהוב עליכם.

 

רוצה לחזור למשהו מסוים בעמוד?
Weber ישראל
Weber ישראל

חברת די.אנד.אס עוסקת כ-30 שנה ביבוא ושיווק של גרילי גז, גרילי פחמים, מעשנות וריהוט גן מעץ וממתכת ומוצרי Outdoor נוספים, החברה צברה עד היום עשרות אלפי לקוחות מרוצים בכל רחבי הארץ.

בנוסף משמשת ושמשה החברה כספקית של תחום הגרילים ברשתות שיווק רבות ברחבי הארץ.

החברה מהקמתה שמה לעצמה מטרה להביא את תרבות ה OUTDOOR האמריקאית לישראל, במשך השנים הביאה עשרות מוצרים חדשניים החל משולחנות וכסאות ברידג' אמריקאים מתקפלים ועד מעשנות אמריקאיות ייחודיות.

0
    0
    עגלת הקניות
    עגלת הקניות שלך ריקה