גריל גז הוא שדרוג נהדר לכל אחד מחובבי הבשר. הוא מעניק לנו את האפשרות להכין כמויות גדולות של בשר במהירות ובלי מאמץ. אלו ממש לא הימים של גריל הפחמים שבהם היינו צריכים להדליק את הפחמים, לחכות עד שהאש תרד והפחמים יתלהטו, ואז לקוות שבדרך פלא טמפרטורת החום תהיה אחידה על כל אזור הצלייה. גריל גז הוא לגמרי ההייטק של הבשר.

אפשר לקבוע בו את טמפרטורת ההכנה הרצויה, והוא מספק לנו חום אחיד על פני כל משטח הצלייה. אחד רוצה לקבל את הנתח שלו מדיום רייר והשני וול דאן? אין בעיה! היופי בגריל גז הוא שניתן לרכוש נתחי בשר משובחים ויקרים ולהכין אותם בבית בלי באופן מדויק. במאמר הזה נלמד על המרכיב החשוב ביותר בגריל, אבל דווקא זה שלא מתייחסים אליו הרבה – רשתות הצלייה.

 

רשתות צלייה

אם אתם בדיוק מתלבטים איזה גריל גז כדאי לכם לקנות, בטח כל האנשים שמייעצים לכם מדברים איתכם על גודל הגריל, כמות המבערים, ועוד. אבל בתכל’ס, החלק הכי חשוב בגריל הגז אלו רשתות הצלייה. הקביעה הזו נשמעת לכם מופרכת? חשבו על זה שהחלק היחיד בגריל הגז שלכם שבאמת נוגע בבשר היא רשת הצלייה.

כל העבודה של הגריל שלכם מתרכזת ברשת, ובסופו של דבר היא מאוד משפיעה על טיב ההכנה והצלייה של הבשר שהונח עליה. הרשת צריכה להוליך את החום שמייצר הגריל בצורה מושלמת, למנוע משומנים שנוזלים להתלקח, וכמובן להחזיק מעמד כמה שיותר זמן. הכנו לכם גם סקירה על סוגי הרשתות הנפוצים, ומהם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם.

 

רשת מברזל יצוק

מדובר על רשת הצלייה הפופולרית ביותר. זו רשת מסיבית וכבדה מאוד, וכלל אצבע ידוע הוא שככל שהרשת כבדה יותר היא איכותית יותר. בגריל גז הרשת היא זו שמפזרת את החום, ולכן כמה שהיא תאגור אותו יותר טוב הבשר ייצלה בצורה טובה יותר. מלבד זאת, ברזל יצוק הוא חומר סופר עמיד שיחזיק מעמד למשך זמן רב. החיסרון הבולט של רשתות מברזל יצוק הוא הקושי שיש בניקיון הרשת.

כדי למנוע מהרשת להחליד כדאי מאוד לשמן אותה היטב לפני ואחרי כל שימוש בגריל, וגם להדליק אותו כדי שהשמן יתפשט על כל הרשת. בעבר ציפו את הרשתות הללו בפורצלן כדי למנוע מהן להחליד. כיום משתדלים שלא לצפות אותן בפורצלן מטעמי בריאות. מה שעושים כדי למנוע מהרשת להחליד זה בעיקר ליטושים והברקות שונות. כך הרשת שומרת על הצורה המקורית וניתן לנקות אותה בקלות.

 

רשת מפח

הגרילים הזולים, ובעיקר אלו שעובדים על פחם, מגיעים עם רשת צלייה מפח. מדובר על רשת מאוד לא איכותית שלא תחזיק מעמד הרבה זמן, גם אם היא מצופה.

 

רשת מנירוסטה

מדובר על סוג רשתות פופולרי מאוד, ויהיו שיגידו שהן אפילו טובות יותר מרשתות שעשויות מברזל יצוק, כמובן אם מדובר על רשת נירוסטה איכותית של יצרן טוב. היתרון העצום של הנירוסטה הוא העובדה שהוא דורש הרבה פחות תחזוקה וניקיון מברזל יצוק.

מדובר על חומר קל וחזק מאוד, עמיד, וכזה שקל לנקות אותו. רוב רשתות הנירוסטה מחזיקות מעמד יותר זמן מגריל הגז עצמו. אבל החיסרון המרכזי של הנירוסטה בהשוואה לברזל יצוק הוא אגירת והולכת חום פחות טובה.

 

רשתות מיוחדות

ניתן למצוא כיום בחנויות המתמחות גם רשתות שמיוצרות בעזרת טכנולוגיות מאוד מתקדמות. ישנן רשתות טכנולוגיות למשל שמיועדות ליצור פיזור חום אחיד מאוד ולמנוע ‘קפיצות’ של האש שיכולות לפגוע בבשר. ישנן גם רשתות מיוחדות שמיוצרות כך שהן ידרשו פחות גז. סוג אחר של רשת היא רשת גלית שמעוצבת כך על מנת שהבשר לא יידבק אליה.

 

איך לשמור על רשת הצלייה שלנו?

שמירה על רשת הצלייה של הגריל חשובה מאוד לצלייה איכותית של הבשר. כדי לשמור על רשת מברזל יצוק צריך לבצע את הצעדים הבאים: בשלב הראשון יש לנקות את הרשת עם מים חמים וסבון, ולייבש לחלוטין. בשלב הבא צריך לשמן היטב את הרשת עם שמן למאכל, ולאחר מכן לשים אותה על הגריל ולהדליק אותו בטמפרטורה של 250 מעלות, ולחכות שהשמן יימס.

אם הופיעה פתאום חלודה על רשת הצלייה יש לנקות אותה עם צמר פלדה, ולחזור על שלושת השלבים הללו. חשוב מאוד להימנע מניקוי של הרשת עם חומרי ניקוי חריפים כמו מסירי שומנים שונים.

 

מה עושים אם רשת הצלייה שלנו ‘הלכה’?

אם לא טיפלתם הרבה זמן ברשת הצלייה שלכם, או שמסיבה אחרת היא החלידה או יצאה מכלל שימוש, אין לכם מה לדאוג. אתם ממש לא צריכים לרכוש גריל גז חדש. אחת האפשרויות היא לחדש את רשת הצלייה בעזרת אביזר מיוחד.

מדובר על רשת צלייה שמרכיבים על רשת הצלייה ההרוסה ומחדשת אותה. אופציה נוספת וטובה יותר היא פשוט לרכוש רשת צלייה חדשה. כיום ניתן להשיג מגוון רחב מאוד של רשתות צלייה בכל הגדלים ומכל החומרים, כך שזו ממש לא בעיה.

 

סיכום

אז עכשיו, אחרי שהבנו כמה שרשת צלייה חשובה בגריל גז, ואיזה מגוון רחב של רשתות יש כיום בשוק, אפשר להחליט בצורה מושכלת איזה גריל גז הכי מתאים לנו. חשוב מאוד גם לזכור שאפשר לרכוש גריל גז מסוים ולהחליף את רשת הצלייה שלו. רשת הצלייה היא חלק מאוד מודולרי, כך שאם יש לכם גריל גז מדגם מסוים שמאוד מוצא חן בעיניכם, אל תימנעו מלרכוש אותו רק כי לא אהבתם את רשת הצלייה שלו.

 

שאלות ותשובות

הכנו לכם כאן מראש תשובות לשאלות נפוצות מאוד שאנו שומעים מהרבה אנשים.

חשוב לזכור שזה לא מדע מדויק, ואין רשת שהיא הכי טובה לכולם. השאלה היא כמובן מהן הדרישות שלכם, מה התקציב שעומד לרשותכם, ומה אופי השימוש שלכם בגריל. אם תחשבו את כל אלה בצורה שקולה תוכלו ללא ספק למצוא את רשת הצלייה שהכי טובה עבורכם.

כמו שאמרנו, רשת הצלייה היא החלק היחיד בגריל שהבשר נוגע בו. חשוב מאוד לנקות אותה ולטפל בה על מנת לשמור על צלייה מיטבית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    עגלת הקניות
    עגלת הקניות שלך ריקה