גריל גז חשמלי הוא שדרוג עצום עבור כל קרניבור ותיק או חובב בשר מתחיל. גריל גז משנה את החיים, ומאפשר לנו הכנה מדויקת של כמויות בשר גדולות כמעט בלי מאמץ, בלי להתלכלך ולהזיע, בלי עשן מחניק ומסריח, ובלי לצאת מהבית. היתרונות הגדולים של גריל גז מבחינת איכות הצלייה טמונים באפשרות לווסת את הטמפרטורה של הצלייה באופן מדויק, ובאפשרות לייצר פיזור חום אחיד על פני משטח הצלייה.

אלו דברים שבמנגל פחמים רגיל נחשבים כמעט למדע בדיוני. האיכות של הבשר שיוצא מגריל גז גבוהה מאוד, מכיוון שאתם יכולים לשלוט באופן מוחלט על ההכנה שלו ולהחליט באיזו מידת עשייה אתם רוצים לאכול אותו. כך לא נוצר מצב, שהיה שכיח בימי מנגל הפחמים, שאנשים קונים נתחי בשר משובחים בהרבה מאוד כסף, אבל בפועל לא מצליחים להכין אותם בצורה טובה ומתאכזבים מהתוצאה.

 

מצתים

היום נספר לכם על אחד החלקים הכי חשובים בגריל גז, ואולי זהו החלק הכי חשוב. לא, אנחנו לא מתכוונים לרשת הצלייה או למבערים, ואפילו לא למשולשים. הכוונה היא כמובן כפי שניתן ללמוד מהכותרת למצתים. עם כל הכבוד לגריל הגז המשוכלל והמתקדם שלכם, אם הגז שמגיע אליו לא יידלק ויהפוך לאש, שום דבר לא יקרה, והגריל יהפוך לקופסא גדולה, מסורבלת, וחסרת תועלת.

אז הכנו לכם כאן מדריך מפורט וברור מאוד שבו תוכלו ללמוד את כל מה שכדאי וצריך לדעת על מצתים של גריל גז. קדימה, בואו נתחיל!

 

איך עובד מצת אלקטרוני?

האש, כמו שאתם בטח יודעים, היא אחד הדברים הכי חשובים לאנושות עוד מלפני מאות אלפי שנים. בני האדם שהשתמשו רבות באש נאלצו למצוא דרך להדליק אותה. הם השתמשו בשיטות שונות, שחלקן נמצאות בשימוש עד היום אצל שבטים ילידיים במקומות מרוחקים מאוד ומנותקים מהעולם.

למזלנו הרב, אנחנו חיים במדינה מערבית בעשור השלישי של המאה ה- 21, ולכן הדלקת אש היא אפילו לא אתגר או משהו שמעורר מחשבה מבחינתנו. כל מה שאנו צריכים לעשות זה בסך הכל ללחוץ על כפתור ויש לנו אש. מצית אלקטרוני, כפי שנמצא בגריל הגז שלכם, או בכיריים העובדות על גז, עובד בצורה פשוטה מאוד. במצית יש גלגל שמסתובב ומייצר חיכוך גם גביש פיזואלקטרי.

הגביש הזה מייצר מתח חשמלי כתגובה ללחץ המכני, הזרם החשמלי שנוצר רץ אל קצה המצית ומייצר ניצוץ קטן בעזרת שני מוליכים חשופים. הניצוץ הזה אולי לא מספיק טוב כדי להדליק סיגריה, אבל בשביל להדליק זרם של גז ולהפוך אותו ללהבה הוא מספיק בהחלט.

 

מצתים בגריל גז

בגריל הגז שלכם יש מספר מצתים, בעצם יש מצת על כל אחד מהמבערים בגריל. למצתים אנחנו לא מקדישים מחשבה בכלל, מכיוון שהם דבר מובן מאליו מבחינתנו, אך אם הם לא יעבדו אנו נהיה בבעיה. ברגע שאחד המצתים לא עובד, אחד המבערים בעצם יוצא משימוש, מה שפוגע מאוד ביכולת התפקוד של גריל הגז שלנו ובאיכות של צליית הבשר.

לכן אנו ממליצים בחום לשמור על ניקיון הגריל ולהגן על המצתים מפני לכלוך וטפטוף של שומן או של חומרים אחרים. אם אחד המצתים בגריל הגז שלכם נהרס, תקנו אותו כמה שיותר מהר. אנו ממש לא ממליצים לנסות להדליק את מבער הגז עם מצת ידני כמו של כיריים או עם גפרורים.

כיום כמעט כל דגמי הגרילים מגיעים עם מערכת הצתה אלקטרונית, אך גם זה פרט שמומלץ לוודא לפני רכישת הגריל. צריך להבין את חשיבותם של המצתים, הם לא רק מדליקים את הגז שזורם מהמבערים, אלא עושים את זה גם בצורה בטיחותית על מנת לשמור עליו ועל הסביבה שלנו.

 

בעיות ופתרונות

אז מה עושים אם המצת של גריל הגז שלנו לא עובד? באופן כללי כדאי לדעת שמצת גז לא עובד בדרך כלל בגלל אחת משלוש סיבות עיקריות. הסיבות הללו הן: רטיבות כלשהי, או בעיה במערכת ההצתה. הרבה פעמים הרטיבות מגיעה למערכת ההצתה דווקא אחרי שמנקים את הגריל וחומרי הניקיון חודרים אל המערכת.

בעיה נוספת ומעצבנת מאוד היא שהמצת לא מפסיק לעבוד ומשמיע רעש מעצבן מאוד. במקרה כזה כדאי קודם כל לבדוק האם כפתור ההצתה נתקע. לפעמים הוא פשוט ‘לחוץ’ ולכן עובד כל הזמן, אז שימו לב האם הכפתורים נתקעו ושחררו אותם.

 

מה לעשות אם אחד המצתים של גריל הגז שלי נהרסו?

אם אחד המצתים בגריל הגז נהרס לא צריך להתבאס, לא קרה שום דבר נורא. אפשר להשיג במחירים די נמוכים מצת חדש ולהחליף את המצת התקול. ההחלפה היא פעולה די פשוטה, אך לא כדאי לנסות לבצע אותה לבד. אם תנסו לעשות את זה לבד אתם עלולים לגרום נזק גדול יותר לגריל הגז, או חלילה לפגוע בעצמכם. פשוט תזמינו טכנאי מקצועי שיגיע עד אליכם הביתה ויעשה את ההחלפה במהירות וביעילות.

אם יש לכם עוד בעיה או שמשהו לא בדיוק ברור לכם, תמיד אפשר ליצור קשר עם שירות הלקוחות של החברה שממנה קניתם את גריל הגז. אגב, לכן חשוב מאוד לרכוש גריל גז מודולרי שבו ניתן להוציא ולהחליף את כל החלקים במקרה של תקלה או בעיה. כך לא תצטרכו לרכוש גריל ג שלם חדש בגלל בעיה שולית וקטנה כמו מצת שנדפק.

 

סיכום

אז כמו שאמרנו, מצתים הם בהחלט אחד מן החלקים החשובים ביותר בגריל הגז שלנו, אם לא החלק החשוב ביותר. כל המערכת המשוכללת והנפלאה הזו פשוט הופכת לגוש מתכת חסר תועלת ברגע שהמצתים שלה לא עובדים. לכן חשוב להקפיד על ניקיון של הגריל בצורה נכונה, ובמקרה של תקלה להזמין איש מקצוע.

 

שאלות ותשובות

מדובר על שאלה חשובה מכיוון שהתשובה היא לא. לכל גריל גז יש מערכת הצתה ספציפית משלו, ולכן חשוב להבין מהי מערכת ההצתה של הגריל שלכם ולוודא שאתם מחליפים אותה במערכת זהה.

אנו ממליצים מאוד להזמין איש מקצוע. אולי זה נראה לכם שטותי או מיותר, אבל טיפול לא זהיר יזיק לגריל ויגרום נזק גדול הרבה ויתר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
    0
    עגלת הקניות
    עגלת הקניות שלך ריקה