גריל גז שדרג מאוד את החיים של כל חובבי הבשר. אם בעבר כדי לצלות לעצמם או לחברים נתח איכותי וטעים הם היו צריכים להתחיל להתעסק עם מנגל פחמים על כל מה שזה אומר: להדליק אותו, לחכות שהוא יתחמם, לעשות נפנף, לחכות שהלהבות ירדו, ורק אז לשים את הבשר, להזיע, להתלכלך, להסריח מהעשן, ועוד, היום הם פשוט לוחצים או מסובבים כפתור.

גריל גז הוא התקדמות נהדרת מכיוון שהוא מאפשר לכל אחד ואחת מאיתנו להכין נתחי בשר משובחים אצלו בבית תוך שהוא שומר על הטמפרטורה המדויקת והרצויה לצלייה כדי לקבל את הנתח במידת ההכנה המושלמת. דבר חשוב נוסף שגריל גז מעניק לנו חובבי הבשר הוא אחידות החום על פני כל משטח הצלייה – נתון נוסף שחשוב מאוד לצלייה מוצלחת של בשר.

אם גם לכם יש בבית או בחצר גריל גז, כדאי מאוד שתקדישו כמה דקות לקרוא את המאמר הזה. הכנו לכם כאן מדריך מפורט מאוד, שבו תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי על כפתורים בגריל גז. אתם מוכנים? קדימה, בואו נצא לדרך.

 

כפתורים

הכפתורים בגרילי גז הם חלק שאף פעם לא מקדישים לו תשומת לב. בעצם זה הסיפור כמעט בכל חפץ או בכל דבר שיש לנו. הכפתורים מבחינתנו הם רק כלי העבודה שמפעיל או מדליק את החפץ. כך גם בגריל הגז שלנו, הכפתורים מבחינתנו הם בסך הכל חתיכת פלסטיק שצריך לסובב או ללחוץ עליה כדי שהגריל יידלק ויתחיל לצלות עבורנו את הבשר.

אבל כאן בדיוק גם טמונה החשיבות של הכפתורים הללו שלא ממש מעניינים אותנו. הם הדרך שלנו להדליק את הגריל, ואם הם לא יהיו תקינים אז לא יעזור שום דבר. הגריל המשוכלל והיפה שלנו יהיה בעצם גרוטאת מתכת חסרת תועלת. למעשה יש לנו שני סוגי כפתורים בגריל.

הסוג הראשון הוא כפתור ההצתה של הגריל, הוא זה ששולח ניצוץ זעיר אל זרם הגז והופך אותו ללהבה, זהו כפתור לחיצה. הסוג השני הוא כפתורי השליטה במבערים. בעזרת כפתורים אלו אני יכולים להדליק ולכבות את זרם הגז שיוצא מהמבערים, או להנמיך ולהגביר את הלהבה, וכך כמובן לשלוט בטמפרטורת הצלייה. אלו הם כפתורי סיבוב.

 

לעמוד חלקים לגרילי גז – לחצו כאן >>>

 

למה כדאי לשים לב בקשר לכפתורים כאשר אנו רוכשים גריל גז חדש?

כאשר אנו רוכשים גריל גז, שווה מאוד לשים לב לכמה נקודות משמעותיות שקשורות לכפתורים. הכנו כאן ממש בשבילכם את רשימת הנקודות הללו, שכדאי מאוד לזכור ולשנן היטב לפני שסוגרים את העסקה:

 1. כפתורי בטיחות – בטיחות היא כמובן הדבר הכי חשוב בעולם. חשוב לשים לב שהכפתורים בגריל הגז הם כפתורי בטיחות, כאלה שהילדים שלנו לא יוכלו לשחק איתם ולסובב אתם. שימו לב שלא מספיק שרק כפתור ההצתה יהיה עם מנגנון בטיחות, מכיוון שגם זרימת גז חופשית שלא הופכת ללהבה היא דבר מסוכן מאוד.
 2. מיקום הכפתורים – שימו לב שהכפתורים ממוקמים בחזית של הגריל ולא באחד הצדדים. צידי הגריל מוקדשים בדרך כלל לשטח עבודה עבור מי שעובד ליד הגריל. אם הכפתורים של הגריל יהיו בצדדים הם יתפסו שטח נוח שמיועד לעבודה.
 3. כמות הכפתורים – חשוב לשים לב שלכל מבער בגריל שלכם יש כפתור שליטה נפרד, כך שניתן יהיה להגיע לפיזור חום מדויק בהתאם לצרכים.
 4. ממה עשויים הכפתורים – שימו לב שהכפתורים של גריל הגז צריכים לעבוד בסביבה ‘קשוחה’ של חום גבוה, לכלוך, שומן, ועוד. ודאו שהם עשויים מפלסטיק קשיח שיחזיק מעמד ולא יתפרק או ייהרס במהירות.
 5. נוחות השימוש – חשוב לשים לב שהכפתורים נוחים לשימוש, ברורים, ואינטואיטיביים. כאשר אתם צולים נתחי בשר שזקוקים לרמת עשייה מסוימת אין לכם זמן להתחיל לבחון את הכפתורים, והכל צריך להיות נוח ואינסטינקטיבי.

 

איך שומרים על הכפתורים בגריל הגז?

כדאי מאוד לשמור על הכפתורים של גריל הגז שלנו. אנו ממליצים לנקות אותם אחרי כל שימוש  בעדינות עם מגבון ייעודי לניקוי. עניין חשוב נוסף שקשור לכפתור ההצתה הוא החלפת הסוללה. בדקו כל כמה זמן יש להחליף את הסוללה ותקפידו להחליף אותה.

מה שקורה הרבה פעמים כאשר לא מקפידים על החלפת הסוללה בזמן זה שהסוללה נגמרת, המצת לא עובד, ואז לוחצים על כפתור ההצתה עד שהוא נשבר. אם כפתור ההצתה לא עובד תוך פעם או פעמיים דעו שצריך להחליף לו סוללה ואל תנסו ללחוץ עליו שוב ושוב בכוח.

 

מה עושים אם נשברו לנו כפתורים בגריל הגז?

חלק מהחברות שמייצרות גרילי גז לא מאפשרות לרכוש חלקי חילוף לגריל הגז שלהן, על מנת שכל תקלה קטנה תביא אתכם לרכישה של גריל גז חדש לגמרי. מסיבה זו אנו ממליצים קודם כל לרכוש גריל גז אך ורק מחברות שניתן להשיג חלקי חילוף לדגמים שלהן. בכל מקרה, אם אתם זקוקים לכפתורים חדשים עבור גריל הגז שלכם יש לוודא בשלב הראשון שהכפתור מתאים לדגם הספציפי של גריל הגז שלכם.

עוד שני טיפים שלנו הם: אף פעם אל תצאו מהבית ותיסעו לחנות בלי שביררתם בוודאות שהכפתור המסוים שאתם זקוקים לו נמצא במלאי וזמין לרכישה. הטיפ השני הוא תמיד לרכוש שני כפתורים, מכיוון שזה דבר שיכול להישבר או להיהרס יחסית בקלות, ותמיד טוב שיהיה בבית עוד אחד ספייר. הרבה פעמים תוכלו גם למצוא מבצעים או הנחות על רכישה של זוגות כפתורים, מה שהופך את הרכישה למשתלמת עוד יותר.

 

סיכום

כפתורים הם אמנם חלק פשוט מאוד בגריל הגז שאנו לא מייחסים לו חשיבות, אך בסופו של דבר הם אלו שמפעילים אותו ומאפשרים לנו ליהנות מבשר איכותי וצלוי.

 

שאלות ותשובות

כמובן שהכפתורים הם לא השיקול היחיד או הבלעדי ברכישת גריל גז. עם זאת, זהו כנראה החלק של הגריל שתיגעו ותשתמשו בו הכי הרבה, כך ששווה לתת לשיקול הזה משקל בבחירת הדגם.

אל תחכו שהוא ייהרס ואתם ותיתקעו בלי גריל, קנו כפתור חילופי והקדימו תרופה למכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

0
  0
  עגלת הקניות
  עגלת הקניות שלך ריקה